SMS půjčka - výhody a něvýhody

Výhody a nevýhody SMS půjčky

28.9.2015

Velkou výhodou SMS půjček, na kterou nesmíme zapomenout, je jejich rychlost. Jsou to nebankovní půjčky a nečeká vás tedy žádné zdlouhavé prověřování v registrech. Tím můžeme navázat na výhodu druhou, a tou je její dostupnost. Vzhledem k tomu, že jsou půjčky nebankovní, jsou dostupné prakticky téměř každému.

Nemáte internet? Nebojte, i tak si tuto půjčku zařídíte, stačí mít kontakt na poskytovatele buď od známého, z novin nebo televize. Dostupnost půjčky je poznat i v tom, kdy vám jí poskytovatel zařídí. O SMS půjčku můžete zažádat třeba o půlnoci, protože většina poskytovatelů těchto půjček funguje nonstop.Výše půjčky a úroky

SMS půjčka se dá považovat za malou půjčku do výplaty. To se dá označit za její nevýhodu. Částka, kterou si můžete půjčit, šplhá cca k 5000Kč, ve výjimečných případech až k 10 000Kč. Jestliže potřebujete více než 5000Kč, je dobré zapátrat mezi více poskytovateli. Někteří se totiž neomezují částkou 5000 nebo 10000 Kč a při opakovaných žádostech Vám půjčí třeba i 20000 Kč. Výhodou rychlých SMS půjček potom může být fakt, že řada těchto mikroúvěrů je na poprvé bez úroku. Pokud si tedy chcete půjčit víckrát, můžete najít jinou společnost a úroky opět neplatit.

Poskytovatelé

Někomu by se jako nevýhoda mohlo jevit to, že SMS půjčku poskytují jen samé neznámé společnosti, kterým je těžké důvěřovat. Máme pro vás ovšem dobrou zprávu. Jistě jste už slyšeli o společnosti Ferratum nebo NetCredit.cz. To jsou poměrně známé společnost, které na našem trhu působí již řadu let a poskytly půjčky tisícům až desetitisícům klientů. Do kategorie prověřených společností můžeme zařadit i například společnost Kredito24. A jenom pro zajímavost, zrovna Ferratum poskytuje půjčky až do 10 000Kč.