Kde se dá získat hypotéka bez prokazování příjmů a za jakých podmínek

Je možné získat hypotéku bez prokázání příjmů?

Bydlet ve svém – to je sen mnoha lidí, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy. Pokud toužíte po získání hypotéky, ale nemůžete – či snad nechcete – dokazovat své příjmy, věřte, že i vy můžete na sen o vlastním bydlení dosáhnout.

Podmínkou je přijmutí vyšší úrokové sazby. Chcete prozradit, kde takovou hypotéku získáte a za jakých podmínek?Hypotéka pro podnikatele i běžné občany

Je pravdou, že o hypotéku bez nutnosti dokazovat příjem žádají především podnikatelé, kteří uvádí příjmy tak nízké, že by jim k získání klasické hypotéky nestačily. Což ale rozhodně neznamená, že by hypotéka bez příjmů byla určená pouze jim – zažádat o ni mohou i nepodnikající osoby. Žadatel podepíše čestné prohlášení či prokáže pravidelný obrat na účtu.

Riziková hypotéka

Pro bankovní instituce je hypotéka bez doložení příjmů riziková, a proto si tuto skutečnost kompenzuje vyšší úrokovou sazbou. Ta je sice vyšší, nežli u klasické hypotéky, ale zároveň nižší, nežli u hypotéky americké. Žadatel zpravidla získá 50 až 60% zástavní hodnoty nemovitosti a chtě nechtě musí polovinu ceny doplatit z jiných zdrojů.

Kde lze hypotéku bez příjmů získat?

Hypotéka bez doložení příjmů se stává čím dál oblíbenější a největší zájem o ni zaznamenaly především menší bankovní instituce. Není proto žádným překvapením, že tento typ hypotéky tvoří až polovinu všech sjednaných hypotečních úvěrů. O hypotéku bez příjmů můžete zažádat v ČSOB, kde vám půjčí částku ve výši až 5 milionů korun s úrokovou sazbou 7,94%. Stejně vysokou částku vám půjčí i Česká spořitelna s rozdílnou úrokovou sazbou ve výši 5,19%. U Hypoteční banky se setkáte s úrokovou sazbou 7,94%. O tento typ hypotéky můžete zažádat i v Equa Bank, mBanka, Komerční bance, Raiffeisenbank, Sberbank či UniCredit Bank.

Existují i další možnosti, jak si půjčit bez prokázání příjmu.

Částka sice nebude tak vysoká, ale v případě potřeby můžete využít dalších cest, jak si půjčit. Více informací naleznete na webových stránkách Maxi-Půjčky.cz - zde.