Ceny elektřiny - srovnání

Porovnání cen elektrické energie

Dalším krokem po zjištění spotřeby může být výměna spotřebičů za méně úsporné, toto vás však bude stát další obrovské výdaje, je však třeba si spočítat za kolik měsíců se vám investice vrátí, je třeba počítat s tím že i nový spotřebič se může rozbít, vyžadovat servis atd.

Pokud využíváte stále staré 40W žárovky, vyzkoušejte LED žárovky, třeba taková 9W žárovka se rovná světelnosti přibližně 40-60W žárovky, má asi 5x nižší příkon, a mnohokrát delší životnost.Cena LED žárovky je přibližně 250kč. Další možností jak ušetřit elektřinu je jednoduše nevyužívání některých spotřebičů a nebo omezení. Můžete také instalovat časovou zásuvku, která automaticky vypne vybraný spotřebič, například přes noc.

Ušetření energie - porovnání cen

Pro ušetření elektřiny můžete také provést změnu poskytovatele elektřiny, co vám tento krok přinese se dozvíte na odborných stránkách a stránkách samotných poskytovatelů energií. Avšak abyste našli toho dlouhodobě nejlevnějšího poskytovatele energie, možná budete potřebovat nějakou pomoc.

Kalkulačky cen elektřiny

Takovou pomoc mohou nabídnout takzvané kalkulačky cen elektřiny a nebo porovnání cen elektřiny. Jsou to web stránky, které na základě vámi zadaných kritérií jako je například město, typ domu, aktuální spotřeby elektřiny vypočítají, který poskytovatel energie by vám měl nabídnout tu nejvýhodnější cenu. Je však si stejně dávat pozor a nabídku daného poskytovatele dobře prostudovat.

Často při rozhodování pomohou i nezávislá diskuzní fóra a recenze daných firem na nich. Abyste našli recenze poskytovatelů elektrické energie a mohli co nejlépe provést provnání cen elektřiny, stačí když si zadáte do internetového vyhledávače název firmy, mezera a slova jako: recenze, zkušenosti a nebo slovo forum. Hodně štěstí při výběru vhodného poskytovatele a při úspoře energie.